Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

... Na świecie tyle bólu i łez....

 
OPOWIEM BALLADĘ O LOSIE CZŁOWIEKA....CO CIĄGLE GDZIEŚ BIEGNIE, ZAWSZE NA COŚ CZEKA....TAK CZĘSTO UPADA I ZNÓW SIĘ PODNOSI....NIERAZ KRZYCZY GŁOŚNO, NIERAZ CICHO PROSI.....CHCIAŁBY ZAWSZE KOCHAĆ, PRAGNIE ZAWSZE MARZYC...I BY BYĆ SZCZĘŚLIWYM, W DOBRĄ GWIAZDĘ WIERZY...A KIEDY COŚ TRACI.... ŻAŁOWAĆ ZACZYNA I ZĘBY ZACISKA.... I ZNÓW ROZPOCZYNA....NIERAZ SIĘ ZATRZYMA NA ROZSTAJACH DRÓG...W KTÓRA STRONĘ SKRĘCIĆ?? BY W SZCZĘŚCIU ŻYĆ MÓGŁ I PATRZY PRZED SIEBIE...... ŁZY GORZKIE PRZEŁYKA....A ŻYCIE WCIĄŻ PŁYNIE.... A ŻYCIE UMYKA.....CZAS LUDZI PRZEMIJA, RAZ W CIENIU, RAZ W BLASKU I ZOSTANĄ PO NIM TE ŚLADY NA OBRAZKU...

 


MoNiKa MoNi
 
Data pliku video: 2011-07-16, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat świecki – powiat w północnej części województwa kujawsko-pomorskiego z siedzibą w Świeciu. W skład powiatu wchodzą gminy: Nowe, Świecie, Bukowiec, Dragacz, Drzycim, Jeżewo, Lniano, Osie, Pruszcz, Świekatowo i Warlubie, zajmując powierzchnię 1472,78 km².

Atrakcje przyrodnicze stanowią: Nadwiślański Park Krajobrazowy, 4 rezerwaty przyrody (Czarcie Góry, Grabowiec, Ostnicowe Parowy Gruczna i Śnieżynka), 3 obszary natura 2000 (Zamek w Świeciu, Dolina Dolnej Wisły i Solecka Dolina Wisły) oraz 268 pomników przyrody.

Wśród zabytków wymienia się: drewniane chaty w gminie Dragacz oraz drewniany dom podcieniowy z 1770 roku w Chrystkowie, szachulcowy młyn wodny z 1888 roku w Grucznie, ratusz i budynek Urzędu Miasta w Świeciu, zespoły dworskie w Polskim Konopacie i Sartowicach, zespół klasztorny bernardynów z XVII-XX w. w Świeciu, kościół parafii pod wezwaniem św. Stanisława Biskupa i Matki Boskiej Częstochowskiej oraz
zespół kościelny przy ul. Ogrodowej, mury miejskie z sześcioma basztami i fragmentem Bramy Chełmińskiej z lat 1375-1392 oraz ruiny zamku krzyżackiego z połowy XIV w. w Świeciu.

Przez powiat świecki przebiegają: autostrada A1 stanowiąca fragment trasy europejskiej E75, droga ekspresowa S5 - fragment tracy E261, oraz drogi krajowe: nr 16 i nr 91.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola