Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wszyscy świętują z Polską! Biało czerwone iluminacje na całym świecie | Życie24h

 
MSZ publikuje i udostępnia w mediach społecznościowych na bieżąco przejawy solidarności z Polską w ramach świętowania 100-lecia odzyskania niepodległości. Niemalże na wszystkich kontynentach dziś padło słowo „Polska”. Uroczystości, przemówienia, serdeczne życzenia i spektakularne iluminacje dziś płyną z całego świata. Tym ostatnim postanowiliśmy się przyjrzeć. MSZ publikuje serdeczne gesty w stronę Polski, które wypływają z całego świata. Nie tylko Europa dziś się solidaryzuje z nami. Nieprawdopodobna reakcja zagranicznych władz robi wrażenie. Do MSZ docierają zdjęcia z całego świata. Jakie kraje solidaryzują się z Polską? Zdjęcia przedstawiające iluminacje na budynkach spływają między innymi z Filipin, Stanów Zjednoczonych, Afganistanu czy Wielkiej Brytanii. Okazuje się, że dzisiaj wraz z Polską świętuje cały świat. Życzenia wolności i wytrwałości spływają od najważniejszych światowych polityków i działaczy. W Los Angeles kierowcy utworzyli na drodze spektakularną trasę, która z lotu ptaka przypominała flagę Polski. Tam też wyświetlono słowo „Poland” na diabelskim młynie. Na Times Square wyświetlono telebim, który mówił o stuleciu odzyskania niepodległości. Wieża Eiffela była dziś w barwach biało-czerwonych. Wodospad Niagara również podświetlono. Litwa, Łotwa, Estonia, Wielka Brytania… niemal cały świat postanowił się zsolidaryzować z Polską. Z okazji uczczenia odzyskania niepodległości wyprodukowano także film, który krążył po sieci, a główną rolę zagrał w nim… Mel Gibson. Hollywoodzki aktor postanowił w niej opowiedzieć o wolności, którą porównał do podróży. Znaczenie viralowego video było jedno: Polska długo czekała na wolność i cały świat powinien z nią świętować. Przywódcy, politycy, działacze, ambasadorowie, a także obywatele innych krajów. Niemal cały świat dzisiaj świętuje z Polską i mówi o niej. Niesamowite iluminacje, życzenia i przemówienia płynące z całego świata zdominowały dziś całe media. Serdeczność i wspomnienie o krwawej historii Polski dziś są na ustach całego świata. #11listopada, #losangeles, #paryż, #WszyscyświętujązPolską Wszyscy świętują z Polską! Biało czerwone iluminacje na całym świecie | Życie24h youtube.com/channel/UCIgkr2NqqCHsYWWktz7TshQ?sub_confirmation=1

 


Życie 24h
 
Data pliku video: 2018-11-12, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat świecki – powiat w północnej części województwa kujawsko-pomorskiego z siedzibą w Świeciu. W skład powiatu wchodzą gminy: Nowe, Świecie, Bukowiec, Dragacz, Drzycim, Jeżewo, Lniano, Osie, Pruszcz, Świekatowo i Warlubie, zajmując powierzchnię 1472,78 km².

Atrakcje przyrodnicze stanowią: Nadwiślański Park Krajobrazowy, 4 rezerwaty przyrody (Czarcie Góry, Grabowiec, Ostnicowe Parowy Gruczna i Śnieżynka), 3 obszary natura 2000 (Zamek w Świeciu, Dolina Dolnej Wisły i Solecka Dolina Wisły) oraz 268 pomników przyrody.

Wśród zabytków wymienia się: drewniane chaty w gminie Dragacz oraz drewniany dom podcieniowy z 1770 roku w Chrystkowie, szachulcowy młyn wodny z 1888 roku w Grucznie, ratusz i budynek Urzędu Miasta w Świeciu, zespoły dworskie w Polskim Konopacie i Sartowicach, zespół klasztorny bernardynów z XVII-XX w. w Świeciu, kościół parafii pod wezwaniem św. Stanisława Biskupa i Matki Boskiej Częstochowskiej oraz
zespół kościelny przy ul. Ogrodowej, mury miejskie z sześcioma basztami i fragmentem Bramy Chełmińskiej z lat 1375-1392 oraz ruiny zamku krzyżackiego z połowy XIV w. w Świeciu.

Przez powiat świecki przebiegają: autostrada A1 stanowiąca fragment trasy europejskiej E75, droga ekspresowa S5 - fragment tracy E261, oraz drogi krajowe: nr 16 i nr 91.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola