Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wyrzucasz skórkę od banana?Jedzą je miliony ludzi na całym świecie

 
Wyrzucasz skórkę od banana?Jedzą je miliony ludzi na całym świecie Zawsze wyrzucałam skórki od banana do śmieci i nigdy nie przyszło mi do głowy, że mogą być jadalne. Okazuje się, że zawierają one wiele cennych składników odżywczych, o czym od dawna wiedzą miliony ludzi w innych częściach świata, m.in. w Indiach. Podczas gdy miąższ banana jest miękki i słodki, skórka jest twardsza i gorzkawa. Nie nadaje się co prawda do jedzenia na surowo, ale można ją zblendować, usmażyć, upiec lub ugotować. Wysoka temperatura sprawia, że skórka staje się łatwiejsza do pogryzienia i strawienia. Jest ona też tym cieńsza i słodsza, im bardziej dojrzały jest banan. Dlaczego warto jeść skórki od banana? Ponieważ są bogate w witaminę C, B6 i B12, składniki mineralne, takie jak magnez i potas oraz zawierają dużo błonnika. Ma to także korzystny wpływ na środowisko, bo produkuje się mniej śmieci. #zdrowie, #zabiegi, #lekarstwo, #naturalne lekarstwa, #naturalne leczenie, #naturalne leki, #uroda, #odchudzanie, #zdrowy styl zycia, #kosmetyki, #przepisy, #jak schudnąć, #moda

 


USA Trending News
 
Data pliku video: 2018-07-13, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat świecki – powiat w północnej części województwa kujawsko-pomorskiego z siedzibą w Świeciu. W skład powiatu wchodzą gminy: Nowe, Świecie, Bukowiec, Dragacz, Drzycim, Jeżewo, Lniano, Osie, Pruszcz, Świekatowo i Warlubie, zajmując powierzchnię 1472,78 km².

Atrakcje przyrodnicze stanowią: Nadwiślański Park Krajobrazowy, 4 rezerwaty przyrody (Czarcie Góry, Grabowiec, Ostnicowe Parowy Gruczna i Śnieżynka), 3 obszary natura 2000 (Zamek w Świeciu, Dolina Dolnej Wisły i Solecka Dolina Wisły) oraz 268 pomników przyrody.

Wśród zabytków wymienia się: drewniane chaty w gminie Dragacz oraz drewniany dom podcieniowy z 1770 roku w Chrystkowie, szachulcowy młyn wodny z 1888 roku w Grucznie, ratusz i budynek Urzędu Miasta w Świeciu, zespoły dworskie w Polskim Konopacie i Sartowicach, zespół klasztorny bernardynów z XVII-XX w. w Świeciu, kościół parafii pod wezwaniem św. Stanisława Biskupa i Matki Boskiej Częstochowskiej oraz
zespół kościelny przy ul. Ogrodowej, mury miejskie z sześcioma basztami i fragmentem Bramy Chełmińskiej z lat 1375-1392 oraz ruiny zamku krzyżackiego z połowy XIV w. w Świeciu.

Przez powiat świecki przebiegają: autostrada A1 stanowiąca fragment trasy europejskiej E75, droga ekspresowa S5 - fragment tracy E261, oraz drogi krajowe: nr 16 i nr 91.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola