Belka
Sobota, 11 Stycznia 2025   imieniny: Honorata, Matylda, Feliks
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Basen po drobnych korektach

Data publikacji: 2013-04-25, Data modyfikacji: 2013-04-25
A A AWydrukDrukuj  
 

Na sesji Rady Miejskiej zaprezentowano projekt modernizacji pływalni w Przechowie, po wprowadzeniu pewnych zmian w stosunku do pierwotnej wersji.

W lutym rozstrzygnięto konkurs na opracowanie koncepcji architektoniczno-budowlanej pływalni, który wygrała Autorska Pracownia Architektury CAD z Warszawy. Korekty są stosunkowo drobne i nie mają zasadniczego wpływu na wygląd zewnętrzny obiektu.

- Spotkaliśmy się dwukrotnie z przedstawicielami firmy CAD, aby omówić dokonanie pewnych zmian, które naszym zdaniem poprawią funkcjonalność pływalni – wyjaśnia Ryszard Sadowski, kierownik Wydziału Inwestycyjnego Urzędu Miejskiego w Świeciu.

Dojazd na basen będzie taki, jak do tej pory. Aby dotrzeć na parking, na którym będzie mogło stanąć 60 samochodów i 3 autobusy, trzeba będzie objechać budynek Vistula Hotel.

Osoby korzystające z pływalni otrzymają chipy, na podstawie których będą rozliczani za spędzony czas. Jednorazowo będzie wydawanych maksymalnie do 100 chipów. Z basenu będzie mogło korzystać do 50 osób naraz. W tym samym czasie pozostałe 50 osób będzie mogło się przebrać w szatni (szafek będzie także 100), w oczekiwaniu na swoją kolej. 

Na parterze będą znajdowały się m.in. kasa, sauna, przeszklona widownia prysznice i sanitariaty, a także oprócz głównej niecki, basen do nauki pływania. Zaplanowano też dodatkowe atrakcje, takie jak natryski ścienne, rwącą rzekę, jacuzzi, gejzery.

Jednym z autów pływalni będzie zjeżdżalnia, z której będzie można korzystać z dwóch poziomów – jeden 40-metrowy i drugi 75-metrowy.

Na piętrze będzie znajdował się bufet ze stolikami, pomieszczenia biurowe, salka fitness i sala konferencyjna, widownia, gabinet masażu i solarium.

Mimo że po modernizacji powierzchnia pływalni zwiększy się z 1260 do prawie 2700 m kw., dzięki zastosowanym energooszczędnym rozwiązaniom, nie wzrośnie zużycie ciepła i energii elektrycznej. Obiekt będzie wyposażony w 5 baterii solarnych, dających 30 kilowatów prądu.  

 

 

 

Urząd Miejski w Świeciu, Źródło artykułu: www.swiecie.eu, Autor zdjęć: Urząd Miejski w Świeciu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat świecki – powiat w północnej części województwa kujawsko-pomorskiego z siedzibą w Świeciu. W skład powiatu wchodzą gminy: Nowe, Świecie, Bukowiec, Dragacz, Drzycim, Jeżewo, Lniano, Osie, Pruszcz, Świekatowo i Warlubie, zajmując powierzchnię 1472,78 km².

Atrakcje przyrodnicze stanowią: Nadwiślański Park Krajobrazowy, 4 rezerwaty przyrody (Czarcie Góry, Grabowiec, Ostnicowe Parowy Gruczna i Śnieżynka), 3 obszary natura 2000 (Zamek w Świeciu, Dolina Dolnej Wisły i Solecka Dolina Wisły) oraz 268 pomników przyrody.

Wśród zabytków wymienia się: drewniane chaty w gminie Dragacz oraz drewniany dom podcieniowy z 1770 roku w Chrystkowie, szachulcowy młyn wodny z 1888 roku w Grucznie, ratusz i budynek Urzędu Miasta w Świeciu, zespoły dworskie w Polskim Konopacie i Sartowicach, zespół klasztorny bernardynów z XVII-XX w. w Świeciu, kościół parafii pod wezwaniem św. Stanisława Biskupa i Matki Boskiej Częstochowskiej oraz
zespół kościelny przy ul. Ogrodowej, mury miejskie z sześcioma basztami i fragmentem Bramy Chełmińskiej z lat 1375-1392 oraz ruiny zamku krzyżackiego z połowy XIV w. w Świeciu.

Przez powiat świecki przebiegają: autostrada A1 stanowiąca fragment trasy europejskiej E75, droga ekspresowa S5 - fragment tracy E261, oraz drogi krajowe: nr 16 i nr 91.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola