Belka
Sobota, 11 Stycznia 2025   imieniny: Honorata, Matylda, Feliks
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Bieganie uczy pokory

Data publikacji: 2013-11-06, Data modyfikacji: 2013-11-06
A A AWydrukDrukuj  
 

Bieg to zdrowie – to idea, która przyświeca klubowi The Runners Świecie. Wciela ją w życie coraz liczniejsza grupa świecian. Na treningi przychodzi już ok. 30 osób. O działalności klubu opowiadał Michał Gronowski podczas spotkania w Urzędzie Miejskim.

 

W spotkaniu uczestniczyli burmistrz Tadeusz Pogoda i Justyna Brzoskowska, kierownik Wydziału Gospodarki, Rozwoju i Współpracy Zagranicznej.

 

The Runners Świecie to grupa pasjonatów zdrowego trybu życia i biegania. Nie zraża ich nawet jesienna i zimowa aura. Spotykają się w niedzielne poranki na parkingu przy stadionie Wdy, potem biegną nad jezioro Deczno, tam ćwiczą, a następnie  wolnym truchtem wracają do Świecia.

 

- Nie uprawiamy biegów wyczynowo, nie ścigamy się. Robimy to, bo to nas relaksuje i w ten sposób „ładujemy akumulatory” – zaznacza Michał Gronowski z The Runners Świecie.

 

Są tacy, którzy dzięki regularnym treningom zgubili już nawet 20 kg.

 

- Ważne jest, by biegać powoli na dłuższym dystansie. Wtedy najlepiej spala się tłuszcz w organizmie – mówi Michał Gronowski. – Bieganie uczy pokory. Nie wolno przesadnie szarżować i próbować iść na skróty, by osiągnąć upragniony cel, np. zrzucenie wagi. Trzeba dać sobie na to trochę czasu, ale warto, bo regularny trening przynosi doskonałe efekty.

 

On sam robi średnio 50-60 km tygodniowo. I ma na swoim koncie udział w maratonach w Szwecji, Niemczech i Holandii. „Runnersi” brali też udział w Biegu Papiernika w Kwidzynie, Nocnym Biegu Świętojańskim w Gdyni, w maratonach warszawskim i poznańskim czy w półmaratonie bydgoskim.

 

- Już z daleka jesteśmy rozpoznawalni, dzięki żółtym barwom koszulek z logo Świecia – podkreśla Michał Gronowski.

 

W piątek 15 listopada klub zaprasza do Jeżewa na konferencję sportową „Biegaj zdrowo”, na której fachowcy podpowiedzą, m.in., w jaki sposób biegać, jak się odżywiać i jak ubierać.  

 

 

 

Urząd Miejski w Świeciu, Źródło artykułu: www.swiecie.eu, Autor zdjęć: Urząd Miejski w Świeciu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat świecki – powiat w północnej części województwa kujawsko-pomorskiego z siedzibą w Świeciu. W skład powiatu wchodzą gminy: Nowe, Świecie, Bukowiec, Dragacz, Drzycim, Jeżewo, Lniano, Osie, Pruszcz, Świekatowo i Warlubie, zajmując powierzchnię 1472,78 km².

Atrakcje przyrodnicze stanowią: Nadwiślański Park Krajobrazowy, 4 rezerwaty przyrody (Czarcie Góry, Grabowiec, Ostnicowe Parowy Gruczna i Śnieżynka), 3 obszary natura 2000 (Zamek w Świeciu, Dolina Dolnej Wisły i Solecka Dolina Wisły) oraz 268 pomników przyrody.

Wśród zabytków wymienia się: drewniane chaty w gminie Dragacz oraz drewniany dom podcieniowy z 1770 roku w Chrystkowie, szachulcowy młyn wodny z 1888 roku w Grucznie, ratusz i budynek Urzędu Miasta w Świeciu, zespoły dworskie w Polskim Konopacie i Sartowicach, zespół klasztorny bernardynów z XVII-XX w. w Świeciu, kościół parafii pod wezwaniem św. Stanisława Biskupa i Matki Boskiej Częstochowskiej oraz
zespół kościelny przy ul. Ogrodowej, mury miejskie z sześcioma basztami i fragmentem Bramy Chełmińskiej z lat 1375-1392 oraz ruiny zamku krzyżackiego z połowy XIV w. w Świeciu.

Przez powiat świecki przebiegają: autostrada A1 stanowiąca fragment trasy europejskiej E75, droga ekspresowa S5 - fragment tracy E261, oraz drogi krajowe: nr 16 i nr 91.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola