Belka
Niedziela, 26 Stycznia 2025   imieniny: Paulina, Wanda, Tytus
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Dla pieszych i rowerzystów

Data publikacji: 2012-09-11, Data modyfikacji: 2012-10-15
A A AWydrukDrukuj  
 
Dla pieszych i rowerzystów

Rozpoczęła się budowa chodnika i ścieżki rowerowej w Kozłowie i Przechowie wzdłuż ulicy Sportowej aż do ulicy Wodnej.

Ulica Sportowa to wprawdzie własność powiatu, ale gmina Świecie wzięła inwestycję na siebie.
- Czekali na to nie tylko miłośnicy rekreacji rowerowej, ale także mieszkańcy Kozłowa i Przechowa, bo przy trasie nie ma chodnika. Tymczasem wiele dzieci chodzi tamtędy do szkoły, więc tym bardziej jest to potrzebna inwestycja - podkreśla Zbigniew Podgórski, zastępca burmistrza Świecia.
Ciąg pieszo-rowerowy będzie miał od 2,5 do 3,5 m szerokości i blisko 3 km długości. Obejmie odcinek od obelisku Chopina w Kozłowie do końca ulicy Sportowej. Następnie będzie prowadził wzdłuż ulicy Wojska Polskiego, gdzie istniejący chodnik zostanie zaadaptowany na ciąg pieszo-rowerowy (zostaną tam ustawione odpowiednie oznaczenia), aż do byłego przejazdu kolejowego na ulicy Wodnej.
Wykonawcą prac, które potrwają do końca października, jest Zakład Drogowo-Mostowy w Świeciu. Koszt inwestycji to 850 tys. zł.
W kolejnym etapie, który zostanie zrealizowany w późniejszym terminie, powstanie chodnik i ścieżka rowerowa od przejazdu kolejowego na ulicy Wodnej do ulicy Witosa. W ten sposób połączą się one z istniejącym już odcinkiem od Witosa do ulicy Mickiewicza.

ANDRZEJ PUDRZYŃSKI

 

swiecie.eu, Źródło artykułu: swiecie.eu, Autor zdjęć: swiecie.eu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat świecki – powiat w północnej części województwa kujawsko-pomorskiego z siedzibą w Świeciu. W skład powiatu wchodzą gminy: Nowe, Świecie, Bukowiec, Dragacz, Drzycim, Jeżewo, Lniano, Osie, Pruszcz, Świekatowo i Warlubie, zajmując powierzchnię 1472,78 km².

Atrakcje przyrodnicze stanowią: Nadwiślański Park Krajobrazowy, 4 rezerwaty przyrody (Czarcie Góry, Grabowiec, Ostnicowe Parowy Gruczna i Śnieżynka), 3 obszary natura 2000 (Zamek w Świeciu, Dolina Dolnej Wisły i Solecka Dolina Wisły) oraz 268 pomników przyrody.

Wśród zabytków wymienia się: drewniane chaty w gminie Dragacz oraz drewniany dom podcieniowy z 1770 roku w Chrystkowie, szachulcowy młyn wodny z 1888 roku w Grucznie, ratusz i budynek Urzędu Miasta w Świeciu, zespoły dworskie w Polskim Konopacie i Sartowicach, zespół klasztorny bernardynów z XVII-XX w. w Świeciu, kościół parafii pod wezwaniem św. Stanisława Biskupa i Matki Boskiej Częstochowskiej oraz
zespół kościelny przy ul. Ogrodowej, mury miejskie z sześcioma basztami i fragmentem Bramy Chełmińskiej z lat 1375-1392 oraz ruiny zamku krzyżackiego z połowy XIV w. w Świeciu.

Przez powiat świecki przebiegają: autostrada A1 stanowiąca fragment trasy europejskiej E75, droga ekspresowa S5 - fragment tracy E261, oraz drogi krajowe: nr 16 i nr 91.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola