Belka
Sobota, 11 Stycznia 2025   imieniny: Honorata, Matylda, Feliks
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Dwa lata warsztatów w Grucznie

Data publikacji: 2013-12-17, Data modyfikacji: 2013-12-18
A A AWydrukDrukuj  
 

Filia świeckiej biblioteki w Grucznie od dwóch lat co miesiąc gromadzi panie, chętne do rozwijania zdolności rękodzielniczych.

 

Swoją kreatywną przygodę uczestniczki rozpoczęły od szycia kart świątecznych haftem matematycznym. Po drodze był quilling, sutasz, biżuteria z drobnych koralików.

 

- Z początku na spotkania przybywało kilka uczestniczek, z czasem grono zaczęło się rozrastać do kilkunastu osób – informuje Lidia Heinrich-Weiner z biblioteki w Grucznie. - Instruktorką z guillingu była pani Lucyna, z sutaszu pani Wioletta oraz z haftu i biżuterii niesamowicie aktywna czytelniczka pani Aleksandra. Kobiety z wielką ochotą uczestniczą w warsztatach. Jak mówią, z dwóch powodów: chcą rozwijać swe pasje rękodzielnicze oraz mają kilka godzin tylko dla siebie, aby pobyć z innymi osobami o podobnych zainteresowaniach i zwyczajnie porozmawiać przy kawie i ciastku.

 

Na małym jubileuszowym spotkaniu bibliotekarka Lidia Heinrich-Weiner podziękowała instruktorkom oraz uczestniczkom za dwa lata owocnej współpracy w ramach warsztatów oraz życzyła wszystkim kolejnych tak życzliwych i pachnących pierniczkami rocznic.

 

Efektem ostatniego spotkania przedświątecznego są urocze, szyte z drobnych koralików dzwoneczki. Mogą stanowić drobny, a zarazem wnoszący wiele ciepła akcent świąteczny.

 

 

 

Urząd Miejski w Świeciu, Źródło artykułu: www.swiecie.eu, Autor zdjęć: Urząd Miejski w Świeciu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat świecki – powiat w północnej części województwa kujawsko-pomorskiego z siedzibą w Świeciu. W skład powiatu wchodzą gminy: Nowe, Świecie, Bukowiec, Dragacz, Drzycim, Jeżewo, Lniano, Osie, Pruszcz, Świekatowo i Warlubie, zajmując powierzchnię 1472,78 km².

Atrakcje przyrodnicze stanowią: Nadwiślański Park Krajobrazowy, 4 rezerwaty przyrody (Czarcie Góry, Grabowiec, Ostnicowe Parowy Gruczna i Śnieżynka), 3 obszary natura 2000 (Zamek w Świeciu, Dolina Dolnej Wisły i Solecka Dolina Wisły) oraz 268 pomników przyrody.

Wśród zabytków wymienia się: drewniane chaty w gminie Dragacz oraz drewniany dom podcieniowy z 1770 roku w Chrystkowie, szachulcowy młyn wodny z 1888 roku w Grucznie, ratusz i budynek Urzędu Miasta w Świeciu, zespoły dworskie w Polskim Konopacie i Sartowicach, zespół klasztorny bernardynów z XVII-XX w. w Świeciu, kościół parafii pod wezwaniem św. Stanisława Biskupa i Matki Boskiej Częstochowskiej oraz
zespół kościelny przy ul. Ogrodowej, mury miejskie z sześcioma basztami i fragmentem Bramy Chełmińskiej z lat 1375-1392 oraz ruiny zamku krzyżackiego z połowy XIV w. w Świeciu.

Przez powiat świecki przebiegają: autostrada A1 stanowiąca fragment trasy europejskiej E75, droga ekspresowa S5 - fragment tracy E261, oraz drogi krajowe: nr 16 i nr 91.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola