Belka
Sobota, 11 Stycznia 2025   imieniny: Honorata, Matylda, Feliks
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Festiwal z Cugowskimi

Data publikacji: 2013-06-02, Data modyfikacji: 2013-06-02
A A AWydrukDrukuj  
 

Zespół Bracia będzie 15 czerwca jedną z gwiazd festiwalu Blues na Świecie. Dzień wcześniej zaplanowano bardziej kameralne koncerty w kawiarni Cafe Kultura.

Trzecia edycja festiwalu powinna przypaść do gustu zarówno fanom bluesa, jak i tym, którzy wolą bardziej rockowe klimaty.  

- Chcemy pokazać ciekawe zespoły prezentujące różne gatunki muzyczne wywodzące się z bluesa i jednocześnie przyciągnąć publiczność na koncert komercyjnej gwiazdy. Stąd obecność w ubiegłym roku Macieja Maleńczuka, a w tym roku zespołu Bracia – mówi Tomasz Stanny, kierownik artystyczny festiwalu, którego głównym organizatorem jest świecki ośrodek kultury.

Zespół Bracia, istniejący od 2001 roku, należy do najbardziej cenionych grup rockowych w Polsce. Na jej czele stoją Piotr i Wojciech Cugowscy, synowie Krzysztofa Cugowskiego, wokalisty Budki Suflera. Formacja ma na swoim koncie cztery albumy oraz wydarzenie bez precedensu na polskiej scenie muzycznej – w 2007 roku na festiwalu Top Trendy, organizowanym przez telewizje Polsat, ich piosenka „Jeszcze raz” zdobyła wszystkie możliwe nagrody. Do tej pory nie udało się tego dokonać żadnemu innemu zespołowi.

Bracia wystąpią w świeckim amfiteatrze w sobotę 15 czerwca około godz. 23.00. Przed nimi na scenie pojawią się Carlos Johnson oraz Jessy Martens & Band.

Urodzony w Chicago Carlos Johnson jest uważany za jednego z najwybitniejszych bluesowych gitarzystów na świecie. Ten leworęczny wirtuoz gitary połączył głęboki, surowy chicagowski blues ze współczesnym funkowym brzmieniem.

Z kolei Jessy Martens dziennikarze muzyczni porównują do Amy Winehouse i Tiny Turner. Tak naprawdę jednak wypracowała swój własny, rozpoznawalny styl, dzięki czemu w krótkim czasie wraz z zespołem wspięła się na szczyt blues-rockowej sceny w Niemczech.

Dzień wcześniej, w piątek 14 czerwca w kawiarni Cafe Kultura zaplanowano dwa bardziej kameralne koncerty. Usłyszymy JJ Band z Jeleniej Góry, który wykona utwory z albumu poświęconego twórczości Tadeusza Nalepy i zespołu Breakout oraz swoje autorskie kompozycje.

Drugim zespołem, który wystąpi tego wieczoru w Cafe Kultura będzie świecko-grudziądzki Zydeco Flow. W jego twórczości da się słyszeć wpływy bluesa, rocka, folku, a nawet jazzu, a wszystko to na solidnym bluesowym fundamencie.
Więcej o festiwalu na www.bluesnaswiecie.com.

PROGRAM FESTIWALU

piątek 14 czerwca
20.00 – kawiarnia Cafe Kultura: koncerty Zydeco Flow i JJ Band (bilet 15 zł)

sobota 15 czerwca
20.00 – amfiteatr: Jessy Martens&Band, Carlos Johnson, Bracia (bilet 30 zł)

Bilety do nabycia w punkcie informacji OKSiR i kawiarni Cafe Kultura przy ul. Wojska Polskiego 139 w Świeciu oraz na stronie internetowej www.halawswieciu.pl.

 

 

 

Urząd Miejski w Świeciu, Źródło artykułu: www.swiecie.eu, Autor zdjęć: Urząd Miejski w Świeciu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat świecki – powiat w północnej części województwa kujawsko-pomorskiego z siedzibą w Świeciu. W skład powiatu wchodzą gminy: Nowe, Świecie, Bukowiec, Dragacz, Drzycim, Jeżewo, Lniano, Osie, Pruszcz, Świekatowo i Warlubie, zajmując powierzchnię 1472,78 km².

Atrakcje przyrodnicze stanowią: Nadwiślański Park Krajobrazowy, 4 rezerwaty przyrody (Czarcie Góry, Grabowiec, Ostnicowe Parowy Gruczna i Śnieżynka), 3 obszary natura 2000 (Zamek w Świeciu, Dolina Dolnej Wisły i Solecka Dolina Wisły) oraz 268 pomników przyrody.

Wśród zabytków wymienia się: drewniane chaty w gminie Dragacz oraz drewniany dom podcieniowy z 1770 roku w Chrystkowie, szachulcowy młyn wodny z 1888 roku w Grucznie, ratusz i budynek Urzędu Miasta w Świeciu, zespoły dworskie w Polskim Konopacie i Sartowicach, zespół klasztorny bernardynów z XVII-XX w. w Świeciu, kościół parafii pod wezwaniem św. Stanisława Biskupa i Matki Boskiej Częstochowskiej oraz
zespół kościelny przy ul. Ogrodowej, mury miejskie z sześcioma basztami i fragmentem Bramy Chełmińskiej z lat 1375-1392 oraz ruiny zamku krzyżackiego z połowy XIV w. w Świeciu.

Przez powiat świecki przebiegają: autostrada A1 stanowiąca fragment trasy europejskiej E75, droga ekspresowa S5 - fragment tracy E261, oraz drogi krajowe: nr 16 i nr 91.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola