Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Franciszek podjął przełomową decyzję. Kobiety na całym świecie są mu wdzięczne | Aktualności 360

 
Papież Franciszek potrafi zjednywać Kościół i opinię publiczną. Apele o brak cenników w parafiach, czy wsparcie dziecka którego zmarły ojciec był niewierzący – w takich sytuacjach ojciec święty wie jak się zachować. Tym razem wdzięczne będą tysiące wierzących kobiet. Papież Franciszek bierze odpowiedzialność za wszelkie inicjatywy Watykanu, w których Kościół zmienia swoje podejście. Wspólnota wiernych należy do mocno konserwatywnych, bazuje w końcu na kanonie wiary i Piśmie Świętym, które interpretują kapłani na całym świecie. Papież Franciszek i ważna decyzja dla wielu kobiet Są jednak kwestie światopoglądowe, które od lat wymagają wyjaśnień. Jedną z nich jest usuwanie macic (całej, łącznie z jajowodami lub częściowe) przez kobiety, które nie mają szans na urodzenie zdrowego dziecka. Sprawa nie jest oczywista, o czym świadczą kolejne listy słane do Watykanu przez kobiety z całego świata. Do tej pory Stolica Apostolska nie miała jednolitej wytycznej w tej sprawie. Jak pisze portal RMF24.pl, sprawa jest doskonale znana od blisko trzech dekad. Wówczas przyzwolono na histerektomię, ale jedynie w przypadkach zagrożenia zdrowia lub życia matek. Od tamtego czasu do watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary wpłynęło wiele pytań w tej sprawie. Dotyczyły one sytuacji kobiet, których życie nie jest zagrożone, ale których narządy rozrodcze znajdują się w „w stanie nie gwarantującym prokreacji, a lekarze przekonani są, że ewentualna ciąża zakończyłaby się poronieniem”. Po wielu latach oczekiwania Watykan udzielił odpowiedzi. Papież Franciszek uznał, że usunięcie macicy jest moralnie dopuszczalne, gdy ochrona płodu nie jest możliwa do chwili porodu. Kongregacja potwierdziła taki stan rzeczy oficjalnym stanowiskiem. Zastrzeżono przy tym, że sytuacja dotyczy tylko wyjątków dokładnie opisanych. Nie ma nic wspólnego ze sterylizacją jako zabiegiem uznaniowym. Ta ostatnia jest przez Kościół niedopuszczalna. Opinia KNW została zaaprobowana przez Franciszka. Wiele wierzących kobiet będzie wdzięczna za uznanie tej istotnej zmiany przez instytucję Kościoła. Tym samym Kościół uznał działania lekarzy w tej sprawie jako moralnie dozwolone. Sam zabieg histerektomii wykonuje się również w przypadku choroby nowotworowej kobiety. #Franciszek, #podjął, #przełomową, #decyzjęKobiety, #całym, #świecie, #wdzięczne Franciszek podjął przełomową decyzję. Kobiety na całym świecie są mu wdzięczne | Aktualności 360 youtube.com/channel/UC0c-J-i6axwsuWZutB2PB4g?sub_confirmation=1

 


Aktualności 360
 
Data pliku video: 2019-01-03, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat świecki – powiat w północnej części województwa kujawsko-pomorskiego z siedzibą w Świeciu. W skład powiatu wchodzą gminy: Nowe, Świecie, Bukowiec, Dragacz, Drzycim, Jeżewo, Lniano, Osie, Pruszcz, Świekatowo i Warlubie, zajmując powierzchnię 1472,78 km².

Atrakcje przyrodnicze stanowią: Nadwiślański Park Krajobrazowy, 4 rezerwaty przyrody (Czarcie Góry, Grabowiec, Ostnicowe Parowy Gruczna i Śnieżynka), 3 obszary natura 2000 (Zamek w Świeciu, Dolina Dolnej Wisły i Solecka Dolina Wisły) oraz 268 pomników przyrody.

Wśród zabytków wymienia się: drewniane chaty w gminie Dragacz oraz drewniany dom podcieniowy z 1770 roku w Chrystkowie, szachulcowy młyn wodny z 1888 roku w Grucznie, ratusz i budynek Urzędu Miasta w Świeciu, zespoły dworskie w Polskim Konopacie i Sartowicach, zespół klasztorny bernardynów z XVII-XX w. w Świeciu, kościół parafii pod wezwaniem św. Stanisława Biskupa i Matki Boskiej Częstochowskiej oraz
zespół kościelny przy ul. Ogrodowej, mury miejskie z sześcioma basztami i fragmentem Bramy Chełmińskiej z lat 1375-1392 oraz ruiny zamku krzyżackiego z połowy XIV w. w Świeciu.

Przez powiat świecki przebiegają: autostrada A1 stanowiąca fragment trasy europejskiej E75, droga ekspresowa S5 - fragment tracy E261, oraz drogi krajowe: nr 16 i nr 91.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola