Belka
Sobota, 11 Stycznia 2025   imieniny: Honorata, Matylda, Feliks
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Kiermasz ze świętym Mikołajem i... diabłem

Data publikacji: 2013-12-15, Data modyfikacji: 2013-12-15
A A AWydrukDrukuj  
 

Stoiska z gastronomią, ozdobami świątecznymi i innymi wyrobami rękodzieła, święty Mikołaj, a nawet diabeł – w sobotę na Dużym Rynku nie brakowało atrakcji.

 

Wszystko to za sprawą Targowiska Świątecznego, przygotowanego przez świecki ośrodek kultury i urząd miejski. Impreza planowała była tydzień wcześniej, 7 grudnia, ale organizatorzy przełożyli termin z powodu orkanu Ksawery.

 

14 grudnia pogoda również nie była idealna – od czasu do czasu siąpił deszcz – ale mimo to targowisko cieszyło się dużym powodzeniem.

 

Wystrój stoisk 25 wystawców był oceniany przez jury. Postanowiło nie przyznawać głównej nagrody, bo trudno było wybrać jedno stoisko, które by znacząco się wyróżniało na tle innych. Przyznano natomiast 10 nagród równorzędnych. Otrzymały je następujące stoiska:

 

 

 

Urząd Miejski w Świeciu, Źródło artykułu: www.swiecie.eu, Autor zdjęć: Urząd Miejski w Świeciu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat świecki – powiat w północnej części województwa kujawsko-pomorskiego z siedzibą w Świeciu. W skład powiatu wchodzą gminy: Nowe, Świecie, Bukowiec, Dragacz, Drzycim, Jeżewo, Lniano, Osie, Pruszcz, Świekatowo i Warlubie, zajmując powierzchnię 1472,78 km².

Atrakcje przyrodnicze stanowią: Nadwiślański Park Krajobrazowy, 4 rezerwaty przyrody (Czarcie Góry, Grabowiec, Ostnicowe Parowy Gruczna i Śnieżynka), 3 obszary natura 2000 (Zamek w Świeciu, Dolina Dolnej Wisły i Solecka Dolina Wisły) oraz 268 pomników przyrody.

Wśród zabytków wymienia się: drewniane chaty w gminie Dragacz oraz drewniany dom podcieniowy z 1770 roku w Chrystkowie, szachulcowy młyn wodny z 1888 roku w Grucznie, ratusz i budynek Urzędu Miasta w Świeciu, zespoły dworskie w Polskim Konopacie i Sartowicach, zespół klasztorny bernardynów z XVII-XX w. w Świeciu, kościół parafii pod wezwaniem św. Stanisława Biskupa i Matki Boskiej Częstochowskiej oraz
zespół kościelny przy ul. Ogrodowej, mury miejskie z sześcioma basztami i fragmentem Bramy Chełmińskiej z lat 1375-1392 oraz ruiny zamku krzyżackiego z połowy XIV w. w Świeciu.

Przez powiat świecki przebiegają: autostrada A1 stanowiąca fragment trasy europejskiej E75, droga ekspresowa S5 - fragment tracy E261, oraz drogi krajowe: nr 16 i nr 91.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola