Belka
Niedziela, 26 Stycznia 2025   imieniny: Paulina, Wanda, Tytus
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Kto zaopiekuje się Irysem?

Data publikacji: 2012-09-14, Data modyfikacji: 2012-10-15
A A AWydrukDrukuj  
 
Kto zaopiekuje się Irysem?

Jest radosny i łagodny. Życie go nie rozpieszczało. Jego pan, który sam był bezdomny, zmarł. Osierocony Irys i jego kompan trafili do Tymczasowego Punktu dla Zwierząt w Sulnówku, gdzie czekają na nowych właścicieli.

Ostatnie dni kwietnia tego roku były dla Irysa tragiczne. Zmarł jego pan, który jak on teraz, był bezdomny. Pies został bez jakiejkolwiek opieki na jednej z posesji w Dworzysku.
Losem Irysa i jego kompana zainteresował się sołtys wsi, który zaalarmował świecką Straż Miejską. Tego samego dnia zwierzęta trafiły do punktu w Sulnówku. Od tamtej pory czekają na nowych właścicieli.
Irys jest bardzo miłym i sympatycznym czworonogiem. Zawsze w dobrym humorze, radosny i skory do zabawy. Lgnie do człowieka. Uwielbia głaskanie. Jest energiczny i ciekawski.
W Tymczasowym Punkcie dla Zwierząt w Sulnówku przebywa obecnie 10 psów. Kolejna historia i fotografie psiego bohatera już niebawem.

Irysa można przygarnąć bezpłatnie. Wystarczy zgłosić się do Straży Miejskiej w Świeciu i wyrazić taką chęć. Szczegóły pod nr tel.: 52 33 10 950 (czynny całą dobę oprócz niedzieli).

TOMASZ KARPIŃSKI

 

swiecie.eu, Źródło artykułu: swiecie.eu, Autor zdjęć: swiecie.eu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat świecki – powiat w północnej części województwa kujawsko-pomorskiego z siedzibą w Świeciu. W skład powiatu wchodzą gminy: Nowe, Świecie, Bukowiec, Dragacz, Drzycim, Jeżewo, Lniano, Osie, Pruszcz, Świekatowo i Warlubie, zajmując powierzchnię 1472,78 km².

Atrakcje przyrodnicze stanowią: Nadwiślański Park Krajobrazowy, 4 rezerwaty przyrody (Czarcie Góry, Grabowiec, Ostnicowe Parowy Gruczna i Śnieżynka), 3 obszary natura 2000 (Zamek w Świeciu, Dolina Dolnej Wisły i Solecka Dolina Wisły) oraz 268 pomników przyrody.

Wśród zabytków wymienia się: drewniane chaty w gminie Dragacz oraz drewniany dom podcieniowy z 1770 roku w Chrystkowie, szachulcowy młyn wodny z 1888 roku w Grucznie, ratusz i budynek Urzędu Miasta w Świeciu, zespoły dworskie w Polskim Konopacie i Sartowicach, zespół klasztorny bernardynów z XVII-XX w. w Świeciu, kościół parafii pod wezwaniem św. Stanisława Biskupa i Matki Boskiej Częstochowskiej oraz
zespół kościelny przy ul. Ogrodowej, mury miejskie z sześcioma basztami i fragmentem Bramy Chełmińskiej z lat 1375-1392 oraz ruiny zamku krzyżackiego z połowy XIV w. w Świeciu.

Przez powiat świecki przebiegają: autostrada A1 stanowiąca fragment trasy europejskiej E75, droga ekspresowa S5 - fragment tracy E261, oraz drogi krajowe: nr 16 i nr 91.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola