Belka
Sobota, 11 Stycznia 2025   imieniny: Honorata, Matylda, Feliks
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Najmłodszy w radzie

Data publikacji: 2013-06-13, Data modyfikacji: 2013-06-13
A A AWydrukDrukuj  
 

Już  jako nastolatek chciał być radnym. Dlaczego? – Bo wtedy ma się wpływ na to, co dzieje się w gminie i można robić coś sensownego dla lokalnej społeczności – mówi. 29-letni Krzysztof Kułakowski jest najmłodszym radnym w Radzie Miejskiej w Świeciu.

 

W 2010 roku kandydował z Marianek. Zdobył 143 głosy i wszedł do rady z ramienia Obywatelskiego Porozumienia Samorządowego. Przed wyborami był – i nadal jest – trenerem grup młodzieżowych siatkarek Jokera Mekro Świecie. Nie był więc osobą anonimową i nie wyklucza, że pewien odsetek mogły stanowić głosy oddane przez rodziców jego podopiecznych.

 

- Nie przeceniałbym jednak tego. W dużej mierze na wyniku zaważyło to, że mieszkałem na Mariankach, wiele osób znało mnie od dziecka, wiedzieli więc, co o mnie sądzić – zaznacza.

 

Kampanię prowadził dość skromną – kilka plakatów w sklepach, trochę ulotek, odwiedzał sąsiadów, informując, że będzie ubiegał się o mandat.

 

- Napisałem też list wyborczy i powieliłem w kilkudziesięciu egzemplarzach, które wrzucałem do skrzynek pocztowych. Deklarowałem w nim, że będę starał się wykonywać rzetelnie swoje obowiązki i nie zamierzam składać obietnic bez pokrycia – mówi.

 

Zaraz po wyborach trzeba było zakasać rękawy i zabrać się do pracy. Jedna z pierwszych spraw, którą trzeba było się zająć być budżet gminy na 2011 rok.

 

- Dostaliśmy grubą książkę pełną cyfr, bilansów, planowanych inwestycji, wpływów i wydatków. Trzeba było się z tym szybko zapoznać. Obowiązki radnego nie ograniczają się do podnoszenia ręki „za” czy „przeciw”, jak sądzą niektórzy. To przede wszystkim tysiące stron rozmaitych dokumentów, które trzeba przeanalizować podczas kadencji  i praca w komisjach, gdzie powstają projekty uchwał – wyjaśnia.

 

Krzysztof Kułakowski jest wiceprzewodniczącym Komisji Sportu, Turystyki i Rekreacji oraz członkiem Komisji Prawa, Porządku Publicznego i Spraw Obywatelskich.

 

Podczas swojej dotychczasowej kadencji zabiegał z powodzeniem m.in. o powstanie przejścia dla pieszych na ul. Piłsudskiego i chodnika koło boiska przy tej samej ulicy, który zostanie zbudowany w tym roku. Stara się też o to, aby na tamtejszym starym boisku pojawiła się nowa nawierzchnia, na której będzie można grać w piłkę nożną, koszykówkę i siatkówkę.

 

- Bycie radnym to nie uprawianie wielkiej polityki, ale przede wszystkim troska o sprawy dotyczące każdego z mieszkańców: chodniki, drogi, miejsca do uprawiania sportu i rekreacji,  opiekę społeczną czy rozwój gospodarczy. Ważne, by ta troska nie obejmowała tylko okręgu, z którego zostało się wybranym, ale całej gminy – podkreśla Krzysztof Kułakowski.

 

 

 

Urząd Miejski w Świeciu, Źródło artykułu: www.swiecie.eu, Autor zdjęć: Urząd Miejski w Świeciu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat świecki – powiat w północnej części województwa kujawsko-pomorskiego z siedzibą w Świeciu. W skład powiatu wchodzą gminy: Nowe, Świecie, Bukowiec, Dragacz, Drzycim, Jeżewo, Lniano, Osie, Pruszcz, Świekatowo i Warlubie, zajmując powierzchnię 1472,78 km².

Atrakcje przyrodnicze stanowią: Nadwiślański Park Krajobrazowy, 4 rezerwaty przyrody (Czarcie Góry, Grabowiec, Ostnicowe Parowy Gruczna i Śnieżynka), 3 obszary natura 2000 (Zamek w Świeciu, Dolina Dolnej Wisły i Solecka Dolina Wisły) oraz 268 pomników przyrody.

Wśród zabytków wymienia się: drewniane chaty w gminie Dragacz oraz drewniany dom podcieniowy z 1770 roku w Chrystkowie, szachulcowy młyn wodny z 1888 roku w Grucznie, ratusz i budynek Urzędu Miasta w Świeciu, zespoły dworskie w Polskim Konopacie i Sartowicach, zespół klasztorny bernardynów z XVII-XX w. w Świeciu, kościół parafii pod wezwaniem św. Stanisława Biskupa i Matki Boskiej Częstochowskiej oraz
zespół kościelny przy ul. Ogrodowej, mury miejskie z sześcioma basztami i fragmentem Bramy Chełmińskiej z lat 1375-1392 oraz ruiny zamku krzyżackiego z połowy XIV w. w Świeciu.

Przez powiat świecki przebiegają: autostrada A1 stanowiąca fragment trasy europejskiej E75, droga ekspresowa S5 - fragment tracy E261, oraz drogi krajowe: nr 16 i nr 91.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola