Belka
Sobota, 11 Stycznia 2025   imieniny: Honorata, Matylda, Feliks
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Nowe boisko w Grucznie

Data publikacji: 2013-10-31, Data modyfikacji: 2013-10-31
A A AWydrukDrukuj  
 

Dzieci i młodzież z Gruczna i okolic mogą już korzystać z nowoczesnego obiektu sportowego przy tutejszej szkole.

 

W środę 30 października dokonano uroczystego otwarcia. Symboliczną wstęgę przecięli burmistrz Tadeusz Pogoda i Jerzy Wójcik, przewodniczący Rady Miejskiej. Obiekt poświęcił ksiądz Franciszek Kamecki, proboszcz parafii w Grucznie. Zaproszeni goście wypróbowali boisko, strzelając piłką do bramki, a dzieci z tutejszej szkoły rozegrały krótki mecz. 

 

Prace przy budowie trwały od sierpnia tego roku. Oprócz boiska z poliuretanu powstała też bieżnia i skocznia w dal. Boisko będzie służyło do gry w piłkę nożną, piłkę ręczną i siatkówkę, a nawet tenisa ziemnego. Za bramkami znajdują się 6-metrowe piłkochwyty, dzięki czemu piłka nie będzie wypadała poza obiekt.

 

Koszt inwestycji to prawie 655 tys. zł. Około 400 tys. zł z tej sumy pokryje dofinansowanie, które gmina zamierza uzyskać z Lokalnej Grupy Działania „Gminy Powiatu Świeckiego” w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

 

 

 

Urząd Miejski w Świeciu, Źródło artykułu: www.swiecie.eu, Autor zdjęć: Urząd Miejski w Świeciu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat świecki – powiat w północnej części województwa kujawsko-pomorskiego z siedzibą w Świeciu. W skład powiatu wchodzą gminy: Nowe, Świecie, Bukowiec, Dragacz, Drzycim, Jeżewo, Lniano, Osie, Pruszcz, Świekatowo i Warlubie, zajmując powierzchnię 1472,78 km².

Atrakcje przyrodnicze stanowią: Nadwiślański Park Krajobrazowy, 4 rezerwaty przyrody (Czarcie Góry, Grabowiec, Ostnicowe Parowy Gruczna i Śnieżynka), 3 obszary natura 2000 (Zamek w Świeciu, Dolina Dolnej Wisły i Solecka Dolina Wisły) oraz 268 pomników przyrody.

Wśród zabytków wymienia się: drewniane chaty w gminie Dragacz oraz drewniany dom podcieniowy z 1770 roku w Chrystkowie, szachulcowy młyn wodny z 1888 roku w Grucznie, ratusz i budynek Urzędu Miasta w Świeciu, zespoły dworskie w Polskim Konopacie i Sartowicach, zespół klasztorny bernardynów z XVII-XX w. w Świeciu, kościół parafii pod wezwaniem św. Stanisława Biskupa i Matki Boskiej Częstochowskiej oraz
zespół kościelny przy ul. Ogrodowej, mury miejskie z sześcioma basztami i fragmentem Bramy Chełmińskiej z lat 1375-1392 oraz ruiny zamku krzyżackiego z połowy XIV w. w Świeciu.

Przez powiat świecki przebiegają: autostrada A1 stanowiąca fragment trasy europejskiej E75, droga ekspresowa S5 - fragment tracy E261, oraz drogi krajowe: nr 16 i nr 91.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola