Belka
Sobota, 11 Stycznia 2025   imieniny: Honorata, Matylda, Feliks
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Perełki Akademii

Data publikacji: 2013-10-23, Data modyfikacji: 2013-10-23
A A AWydrukDrukuj  
 

Podopieczni Hanny Kaweckiej z Centrum Działań Plastycznych Akademia w Świeciu  zostali nagrodzeni na międzynarodowym konkursie „Zawsze zielono, zawsze niebiesko”.

 

Nagrodę otrzymała 8 – letnia Julia Cichowska (8 lat), a wyróżnienie Maja Fetter, jej rówieśniczka.  

 

Ponadto do zestawu wystawowego wybrano prace Igora Chojnackiego (lat 7), Elżbiety Golimowskiej (lat 11) i Magdaleny Osowskiej (lat 12) ze świeckiej Akademii.

 

Z 26 367 prac nadesłanych z 52 krajów jury przyznało 48 nagród i 48 wyróżnień indywidualnych. Do wystawy pokonkursowej zakwalifikowano 1218 prac.

 

Uroczystość wręczenia nagród laureatom, połączona z otwarciem wystawy pokonkursowej, odbyła się 17 października w Fundacji Tumult w Toruniu. Wystawę można oglądać w salach Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka przy Rynku Nowomiejskim 17 do 5 grudnia, a w filii galerii przy ul. Kościuszki 41/47 do 3 grudnia br.

 

Główną ideą Międzynarodowy Konkurs Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży „Zawsze zielono, zawsze niebiesko” jest zainteresowanie jego uczestników problemami ochrony środowiska i otaczającej nas przyrody. Tegoroczna edycja realizowana była pod hasłem: „Woda – życie i żywioł”, a zadaniem uczestników konkursu było dostrzeżenie wielu jej aspektów – począwszy od  wody jako substancji warunkującej życie aż po jej niszczycielską moc.

 

 

 

Urząd Miejski w Świeciu, Źródło artykułu: www.swiecie.eu, Autor zdjęć: Urząd Miejski w Świeciu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat świecki – powiat w północnej części województwa kujawsko-pomorskiego z siedzibą w Świeciu. W skład powiatu wchodzą gminy: Nowe, Świecie, Bukowiec, Dragacz, Drzycim, Jeżewo, Lniano, Osie, Pruszcz, Świekatowo i Warlubie, zajmując powierzchnię 1472,78 km².

Atrakcje przyrodnicze stanowią: Nadwiślański Park Krajobrazowy, 4 rezerwaty przyrody (Czarcie Góry, Grabowiec, Ostnicowe Parowy Gruczna i Śnieżynka), 3 obszary natura 2000 (Zamek w Świeciu, Dolina Dolnej Wisły i Solecka Dolina Wisły) oraz 268 pomników przyrody.

Wśród zabytków wymienia się: drewniane chaty w gminie Dragacz oraz drewniany dom podcieniowy z 1770 roku w Chrystkowie, szachulcowy młyn wodny z 1888 roku w Grucznie, ratusz i budynek Urzędu Miasta w Świeciu, zespoły dworskie w Polskim Konopacie i Sartowicach, zespół klasztorny bernardynów z XVII-XX w. w Świeciu, kościół parafii pod wezwaniem św. Stanisława Biskupa i Matki Boskiej Częstochowskiej oraz
zespół kościelny przy ul. Ogrodowej, mury miejskie z sześcioma basztami i fragmentem Bramy Chełmińskiej z lat 1375-1392 oraz ruiny zamku krzyżackiego z połowy XIV w. w Świeciu.

Przez powiat świecki przebiegają: autostrada A1 stanowiąca fragment trasy europejskiej E75, droga ekspresowa S5 - fragment tracy E261, oraz drogi krajowe: nr 16 i nr 91.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola