Belka
Sobota, 11 Stycznia 2025   imieniny: Honorata, Matylda, Feliks
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Przychodnia z nowym dyrektorem

Data publikacji: 2013-11-20, Data modyfikacji: 2013-11-20
A A AWydrukDrukuj  
 

Beata Sternal-Wolańczyk będzie przez najbliższych sześć lat nowym dyrektorem Miejsko-Gminnej Przychodni w Świeciu.

 

Po tym, jak w lipcu przeszła na emeryturę Barbara Porankiewicz-Dybowska,  dotychczasowa szefowa przychodni, miasto ogłosiło konkurs na jej następcę. W tym czasie pełniącą obowiązki dyrektora była Beata Sternal-Wolańczyk, kierownik poradni ogólnej i dziecięcej.

 

Do końca października zgłosiły się cztery kandydatki. Jednak kilka dni później jedna z nich zrezygnowała i „na placu boju” pozostały trzy. 18 listopada stanęły one przed 5-osobową komisją konkursową.

 

- Konkurs składał się z dwóch części. W pierwszej należało przedstawić swoją koncepcję funkcjonowania przychodni. Natomiast w drugiej odpowiedzieć na pytania członków komisji, dotyczące ustawy o działalności leczniczej, kodeksu pracy, finansów i zarządzania – wymienia wiceburmistrz Zbigniew Podgórski, przewodniczący komisji.

 

Trzy głosy „za”

 

Członkowie komisji zadawali wszystkim kandydatkom te same pytania. Na zakończenie odbyło się tajne głosowanie. Beata Sternal-Wolańczyk zdobyła trzy głosy, kolejna kandydatka dwa, a trzecia z nich zero.

 

- Pani Sternal-Wolańczyk zaprezentowała konkretną i interesującą wizję działalności przychodni, co doceniła komisja. Kadencyjność dyrektora wynosi sześć lat i na taki okres 25 listopada zostanie podpisana z nią umowa – wyjaśnia Zbigniew Podgórski.

 

W skład komisji konkursowej, oprócz zastępcy burmistrza, weszli także Marzenna Rzymek, skarbnik gminy, Grażyna Szybowicz, zastępca dyrektora do spraw lecznictwa w Nowym Szpitalu, Waldemar Fura, kierownik Ośrodka Oświaty i Wychowania i zarazem przewodniczący rady społecznej Miejsko-Gminnej Przychodni oraz Andrzej Kozłowski, prezes Zakładu Wodociągów i Kanalizacji.

 

Rejestracja przez Internet

 

Jakie cele stawia sobie nowa szefowa przychodni?

 

- Zależy mi na tym, aby szanować czas pacjentów i dbać o wysoki poziom usług medycznych, o czym mówiłam także stając przed komisją konkursową – mówi Beata Sternal-Wolańczyk. – Dlatego w ciągu kilku najbliższych tygodni wprowadzimy elektroniczny system rejestracji pacjentów. Wystarczy, że osoby, które będą chciały zarejestrować się do konkretnego lekarza, wejdą na stronę internetową przychodni i wybiorą odpowiednią zakładkę.  

 

Miejsko-Gminna Przychodnia w Świeciu należy w naszym regionie do liderów na rynku podstawowych usług medycznych. Obsługuje aż 27,8 tys. osób, nie tylko z gminy Świecie, ale z całego powiatu.

 

- Zatrudniamy 13 lekarzy na pełen etat i trzech na umowy cywilno-prawne. To wysokiej klasy fachowcy. Zapewnienie odpowiedniej ilości lekarzy to jeden z moich priorytetów – zaznacza dyrektor.  

 

Przychodnia będzie też dążyła do zwiększenia zakresu usług medycznych poza koszyk świadczeń, gwarantowanych umową z NFZ, np. testów alergologicznych.

 

Leczą zęby w Świeciu

 

- Chcę również kłaść duży nacisk na promocję zdrowia i zdrowego stylu życia, między innymi poprzez porady dietetyczne czy z zakresu opieki nad dziećmi na naszej stronie internetowej – wyjaśnia Beata Sternal-Wolańczyk.

 

Nowa szefowa przychodni stawia też sobie za cel dbałość o rozwój lecznictwa stomatologicznego.

 

- Mamy bardzo dobrze wyposażone gabinety, specjalizujące się w chirurgii stomatologicznej, protetyce i ortodoncji. O tym, że świadczone tam usługi są na wysokim poziomie najlepiej świadczy fakt, że przyjeżdżają do nas nie tylko pacjenci z powiatu świeckiego, ale nawet z Grudziądza – podkreśla Beata Sternal-Wolańczyk.

 

Beata Sternal-Wolańczyk jest rodowitą świecianką. Absolwentka Akademii Medycznej w Szczecinie. Ukończyła specjalizację z medycyny rodzinnej na Collegium Medicum, a później też zarządzanie w ochronie zdrowia w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy. W1997 r. rozpoczęła pracę w Miejsko-Gminnej Przychodni w Świeciu jako lekarz. Od 2008 r. była kierownikiem poradni ogólnej i dziecięcej. Od lipca tego roku pełniła obowiązki dyrektora przychodni.

 

ANDRZEJ PUDRZYŃSKI

 

20.11.2013

 

Odwiedziło nas:

 

2094287 osób

 

Urząd Miejski w Świeciu

 

ul. Wojska Polskiego 124

 

86-100 Świecie

 

tel..: (52) 333 23 10

 

fax.: (52) 333 23 11 (sekretariat)

 

email: [email protected]

 

Urząd Stanu Cywilnego

 

ul. Duży Rynek 1

 

86-100 Świecie

 

tel.: (52) 380 08 14

 

fax: (52) 380 08 12

 

email: [email protected]

 

Copyright © 2012 UM Świecie | Polityka plików cookies

 

Wykonanie VOBACOM

 

Urząd Miejski w Świeciu, Źródło artykułu: www.swiecie.eu, Autor zdjęć: Urząd Miejski w Świeciu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat świecki – powiat w północnej części województwa kujawsko-pomorskiego z siedzibą w Świeciu. W skład powiatu wchodzą gminy: Nowe, Świecie, Bukowiec, Dragacz, Drzycim, Jeżewo, Lniano, Osie, Pruszcz, Świekatowo i Warlubie, zajmując powierzchnię 1472,78 km².

Atrakcje przyrodnicze stanowią: Nadwiślański Park Krajobrazowy, 4 rezerwaty przyrody (Czarcie Góry, Grabowiec, Ostnicowe Parowy Gruczna i Śnieżynka), 3 obszary natura 2000 (Zamek w Świeciu, Dolina Dolnej Wisły i Solecka Dolina Wisły) oraz 268 pomników przyrody.

Wśród zabytków wymienia się: drewniane chaty w gminie Dragacz oraz drewniany dom podcieniowy z 1770 roku w Chrystkowie, szachulcowy młyn wodny z 1888 roku w Grucznie, ratusz i budynek Urzędu Miasta w Świeciu, zespoły dworskie w Polskim Konopacie i Sartowicach, zespół klasztorny bernardynów z XVII-XX w. w Świeciu, kościół parafii pod wezwaniem św. Stanisława Biskupa i Matki Boskiej Częstochowskiej oraz
zespół kościelny przy ul. Ogrodowej, mury miejskie z sześcioma basztami i fragmentem Bramy Chełmińskiej z lat 1375-1392 oraz ruiny zamku krzyżackiego z połowy XIV w. w Świeciu.

Przez powiat świecki przebiegają: autostrada A1 stanowiąca fragment trasy europejskiej E75, droga ekspresowa S5 - fragment tracy E261, oraz drogi krajowe: nr 16 i nr 91.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola