Belka
Sobota, 11 Stycznia 2025   imieniny: Honorata, Matylda, Feliks
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Razem łatwiej

Data publikacji: 2013-11-27, Data modyfikacji: 2013-11-27
A A AWydrukDrukuj  
 

Część licznych inwestycji, przeprowadzonych w tym roku, Spółdzielnia Mieszkaniowa w Świeciu wykonała we współpracy z gminą.

 

Co roku zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej składa wnioski do budżetu gminy Świecie na budowę i modernizację infrastruktury, termomodernizację oraz dofinansowanie działań kulturalnych w SOK Stokrotka. W tym roku spółdzielnia  już złożyła wnioski do budżetu miasta na 2014 r.

 

- Jako zarząd mamy listę zadań, którymi należy się zająć. Reagujemy też na sygnały mieszkańców – zaznacza Dariusz Zawadziński, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Świeciu.

 

Jedną z takich inwestycji jest, dobiegająca ku końcowi, budowa parkingu i drogi dojazdowej koło bloków mieszkalnych przy ul. Curie - Skłodowskiej 1 A, B, C i D. Prace przeprowadza gmina, natomiast spółdzielnia wykonała dojścia do budynków. W planach jest jeszcze pętla między budynkami i modernizacja reszty chodników.

 

Do końca grudnia planowane jest zakończenie budowy pieszojezdni między blokami nr 12 i 14 przy alei Jana Pawła II a boiskiem „Orlika”. Wjazd będzie znajdował się od strony ul. Żwirki i Wigury.

 

- Do tej pory dojazd do tych dwóch bloków uniemożliwiała skarpa od strony alei Jana Pawła II i schody przy chodniku od ul. Żwirki i Wigury. Po zakończeniu prac, bez trudu dojedzie tam karetka pogotowia, samochód straży pożarnej czy służb technicznych – wyjaśnia prezes.

 

 

Przy ul. Curie-Skłodowskiej powstaje droga dojazdowa, parking i dojścia do budynków

 


Budowa pieszojezdni między blokami nr 12 i 14 przy alei Jana Pawła II a boiskiem „Orlika”

 

Dariusz Zawadziński podkreśla bardzo dobrą współpracę z miastem przy wspólnej realizacji inwestycji.

 

- Razem łatwiej realizować różne cele. Dlatego warto podkreślić wsparcie gminy i burmistrza oraz współpracę ze strony takich osób, jak Wiesław Ratkowski z wydziału budownictwa i architektury oraz Edyta Kliczykowska czy Daniel Kapłanek z wydziału gospodarki komunalnej Urzędu Miasta w Świeciu. W końcu wszystkim nam chodzi o to samo – żeby mieszkańcom żyło się tu jak najlepiej – mówi Dariusz Zawadziński.

 

Podobnego zdania jest Adam Cieślak, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Świeciu i sekretarz Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej.

 

- Jest to filozofia, którą wspólnie realizujemy i mamy nadzieję na dalszą tak efektywną współpracę – podkreśla Adam Cieślak. 

 

 

 

 

 

Urząd Miejski w Świeciu, Źródło artykułu: www.swiecie.eu, Autor zdjęć: Urząd Miejski w Świeciu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat świecki – powiat w północnej części województwa kujawsko-pomorskiego z siedzibą w Świeciu. W skład powiatu wchodzą gminy: Nowe, Świecie, Bukowiec, Dragacz, Drzycim, Jeżewo, Lniano, Osie, Pruszcz, Świekatowo i Warlubie, zajmując powierzchnię 1472,78 km².

Atrakcje przyrodnicze stanowią: Nadwiślański Park Krajobrazowy, 4 rezerwaty przyrody (Czarcie Góry, Grabowiec, Ostnicowe Parowy Gruczna i Śnieżynka), 3 obszary natura 2000 (Zamek w Świeciu, Dolina Dolnej Wisły i Solecka Dolina Wisły) oraz 268 pomników przyrody.

Wśród zabytków wymienia się: drewniane chaty w gminie Dragacz oraz drewniany dom podcieniowy z 1770 roku w Chrystkowie, szachulcowy młyn wodny z 1888 roku w Grucznie, ratusz i budynek Urzędu Miasta w Świeciu, zespoły dworskie w Polskim Konopacie i Sartowicach, zespół klasztorny bernardynów z XVII-XX w. w Świeciu, kościół parafii pod wezwaniem św. Stanisława Biskupa i Matki Boskiej Częstochowskiej oraz
zespół kościelny przy ul. Ogrodowej, mury miejskie z sześcioma basztami i fragmentem Bramy Chełmińskiej z lat 1375-1392 oraz ruiny zamku krzyżackiego z połowy XIV w. w Świeciu.

Przez powiat świecki przebiegają: autostrada A1 stanowiąca fragment trasy europejskiej E75, droga ekspresowa S5 - fragment tracy E261, oraz drogi krajowe: nr 16 i nr 91.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola