Belka
Sobota, 11 Stycznia 2025   imieniny: Honorata, Matylda, Feliks
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Śląskie klimaty

Data publikacji: 2013-10-27, Data modyfikacji: 2013-10-28
A A AWydrukDrukuj  
 

Czterysta osób bawiło się w sobotni wieczór w świeckiej hali na koncercie Teresy Werner, gwiazdy śląskiej piosenki biesiadnej.

 

Chociaż wśród publiczności można było dostrzec także nastolatków, to jednak średnia wieku oscylowała między 40 a 70 parę lat. To właśnie w tej grupie wiekowej Teresa Werner ma najwięcej fanów. Piosenkarka swoją przygodę ze sceną zaczęła jako 16-latka w Zespole Pieśni i Tańca „Śląsk”. Należy do najdłużej występujących artystek w historii tego zespołu. Przed dwoma laty rozpoczęła karierę solową, a jej pierwszy album „Spełnić marzenia” zyskał status złotej płyty. Szybko zdobyła popularność najpierw na Śląsku, a potem także w innych rejonach kraju. Artystka potrafi zadbać o atmosferę na swoich występach. Miedzy piosenkami rozbawiała publiczność dowcipami i zachęcała do tańczenia (z powodzeniem), a po występie przez 1,5 godziny podpisywała swoje płyty długiej kolejce chętnych.

 

 

 

Urząd Miejski w Świeciu, Źródło artykułu: www.swiecie.eu, Autor zdjęć: Urząd Miejski w Świeciu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat świecki – powiat w północnej części województwa kujawsko-pomorskiego z siedzibą w Świeciu. W skład powiatu wchodzą gminy: Nowe, Świecie, Bukowiec, Dragacz, Drzycim, Jeżewo, Lniano, Osie, Pruszcz, Świekatowo i Warlubie, zajmując powierzchnię 1472,78 km².

Atrakcje przyrodnicze stanowią: Nadwiślański Park Krajobrazowy, 4 rezerwaty przyrody (Czarcie Góry, Grabowiec, Ostnicowe Parowy Gruczna i Śnieżynka), 3 obszary natura 2000 (Zamek w Świeciu, Dolina Dolnej Wisły i Solecka Dolina Wisły) oraz 268 pomników przyrody.

Wśród zabytków wymienia się: drewniane chaty w gminie Dragacz oraz drewniany dom podcieniowy z 1770 roku w Chrystkowie, szachulcowy młyn wodny z 1888 roku w Grucznie, ratusz i budynek Urzędu Miasta w Świeciu, zespoły dworskie w Polskim Konopacie i Sartowicach, zespół klasztorny bernardynów z XVII-XX w. w Świeciu, kościół parafii pod wezwaniem św. Stanisława Biskupa i Matki Boskiej Częstochowskiej oraz
zespół kościelny przy ul. Ogrodowej, mury miejskie z sześcioma basztami i fragmentem Bramy Chełmińskiej z lat 1375-1392 oraz ruiny zamku krzyżackiego z połowy XIV w. w Świeciu.

Przez powiat świecki przebiegają: autostrada A1 stanowiąca fragment trasy europejskiej E75, droga ekspresowa S5 - fragment tracy E261, oraz drogi krajowe: nr 16 i nr 91.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola