Belka
Sobota, 11 Stycznia 2025   imieniny: Honorata, Matylda, Feliks
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Świecki SOS zachęcał wuefistów

Data publikacji: 2013-05-25, Data modyfikacji: 2013-05-26
A A AWydrukDrukuj  
 

Koordynatorzy działającego przy Gimnazjum nr 3 w Świeciu Szkolnego Ośrodka Siatkówki zorganizowali w Hali Widowiskowo-Sportowej w Świeciu konferencję, połączoną z pokazową lekcją treningową. Namawiali przy tym do współpracy przedstawicieli szkół podstawowych i gimnazjalnych z gminy Świecie.

Program Szkolnych Ośrodków Siatkówki powstał przy współpracy Polskiego Związku Siatkówki z Ministerstwem Sportu i Turystyki. Jesienią ubiegłego roku w Świeciu utworzono jeden z nich przy Gimnazjum nr 3, a więc kolebce żeńskiej siatkówki w naszym mieście. Wzięli się za to tamtejsi wuefiści i działacze klubu MUKS Joker Świecie. Po niespełna roku funkcjonowania świeckiego SOS-u, jego twórcy postanowili podzielić się doświadczeniami, a zrazem zachęcić do współpracy wuefistów ze wszystkich szkół podstawowych i gimnazjalnych w gminie Świecie. W tym celu zorganizowali konferencję i lekcję pokazową w Hali Widowiskowo-Sportowej w Świeciu.

Podczas prezentacji Andrzej Nadolny i Krzysztof Kułakowski chwalili projekt, opowiadając o jego głównych założeniach. Zaprezentowano filmik nagrany na potrzeby świeckiego SOS-u, a także pokazano sprzęt, jaki udało się otrzymać w ramach programu, a jest on niebagatelny, ponieważ ośrodek otrzymał 150 piłek, najróżniejsze przyrządy do prowadzenia profesjonalnego treningu, a trenerzy laptopy z rzutnikami do zajęć taktycznych, a także kamery do nagrywania i analizowania postępów swoich podopiecznych.

- Warunki do pracy stworzono nam idealne, teraz tylko musimy zachęcić dzieci do uprawiania tego sportu – apelował Andrzej Nadolny.

Na konferencji pojawili się również Henryk Borowski – wiceprezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Siatkowej, który potwierdził, że Świecie jest silnym punktem, jeśli chodzi o siatkówkę kobiecą, Jerzy Wójcik – przewodniczący Rady Miejskiej, Zbigniew Iwański, szef ds. sportu w Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Świeciu, a także Renata Adamska – dyrektor Gimnazjum nr 3 w Świeciu.

W dalszej części Andrzej Nadolny wraz ze swoimi młodymi podopiecznymi z gimnazjum przeprowadził lekcję pokazową. Dla siatkarskich laików było to z pewnością ciekawe doświadczenie. Trener z charyzmą pokazywał, jak ważna w siatkówce jest praca nóg, a dziewczęta demonstrowały jak prawidłowo zrobić koszyczek, przyjąć, czy też zaserwować piłkę rotacyjnie. Po lekcji poglądowej uczestnicy konferencji udali się na wspólną naradę, podczas której dyskutowano o tym, jak wspólnie pracować dla dobra siatkówki w gminie. Głównym tematem spotkania było „wyłapywanie” talentów w jak najmłodszym wieku, co powinno być właśnie zadaniem nauczycieli wychowania fizycznego w poszczególnych szkołach.

Źródło: www.halawswieciu.pl

 

 

 

Urząd Miejski w Świeciu, Źródło artykułu: www.swiecie.eu, Autor zdjęć: Urząd Miejski w Świeciu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat świecki – powiat w północnej części województwa kujawsko-pomorskiego z siedzibą w Świeciu. W skład powiatu wchodzą gminy: Nowe, Świecie, Bukowiec, Dragacz, Drzycim, Jeżewo, Lniano, Osie, Pruszcz, Świekatowo i Warlubie, zajmując powierzchnię 1472,78 km².

Atrakcje przyrodnicze stanowią: Nadwiślański Park Krajobrazowy, 4 rezerwaty przyrody (Czarcie Góry, Grabowiec, Ostnicowe Parowy Gruczna i Śnieżynka), 3 obszary natura 2000 (Zamek w Świeciu, Dolina Dolnej Wisły i Solecka Dolina Wisły) oraz 268 pomników przyrody.

Wśród zabytków wymienia się: drewniane chaty w gminie Dragacz oraz drewniany dom podcieniowy z 1770 roku w Chrystkowie, szachulcowy młyn wodny z 1888 roku w Grucznie, ratusz i budynek Urzędu Miasta w Świeciu, zespoły dworskie w Polskim Konopacie i Sartowicach, zespół klasztorny bernardynów z XVII-XX w. w Świeciu, kościół parafii pod wezwaniem św. Stanisława Biskupa i Matki Boskiej Częstochowskiej oraz
zespół kościelny przy ul. Ogrodowej, mury miejskie z sześcioma basztami i fragmentem Bramy Chełmińskiej z lat 1375-1392 oraz ruiny zamku krzyżackiego z połowy XIV w. w Świeciu.

Przez powiat świecki przebiegają: autostrada A1 stanowiąca fragment trasy europejskiej E75, droga ekspresowa S5 - fragment tracy E261, oraz drogi krajowe: nr 16 i nr 91.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola