Belka
Sobota, 11 Stycznia 2025   imieniny: Honorata, Matylda, Feliks
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Upiorna noc w bibliotece

Data publikacji: 2013-05-15, Data modyfikacji: 2013-05-16
A A AWydrukDrukuj  
 

Niecodzienną atrakcję przygotowała Miejska Biblioteka Publiczna dla młodych czytelników, włączając się jednocześnie w ogólnopolską akcję „Noc w Bibliotece”.

 

Zabawa rozpoczęła się 10 maja wieczorem. Biblioteka zamieniła się w niesamowitą, tajemniczą i trochę groźną siedzibę trolli i druidów, gdzie w ciemnościach czaiły się niezwykłe istoty. Tradycyjnie na pierwszy ogień poszły zabawy integracyjne, aby grupka trzynaściorga dzieci lepiej poczuła się w swoim towarzystwie. Po półgodzinnych harcach przyszła pora na główną atrakcję - poszukiwanie tajemniczej mapy. 

 

- Pod przewodnictwem wolontariuszy, dzieci kolejno odwiedzały poszczególne pomieszczenia biblioteki oraz wykonywały niesamowite zadania stawiane przez druidów. Dodatkowy dreszczyk emocji wzbudzały wszechogarniające ciemności - informuje Wioletta Duda z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świeciu.

 

Największe wrażenie na  uczestnikach spotkania zrobiła piwnica, w której przy małym ognisku siedział sędziwy druid, a wokół niego pojawiały się pająki, nietoperze i tajemnicze… oczy. Po zdobyciu mapy młodzi czytelnicy wyruszyli na poszukiwanie Władcy Ognia. Odnaleźli go w pobliskim parku, gdzie odbył się pokaz żonglerki ogniem.

 

Po powrocie na dzieci czekała upiorna uczta, w skład której wchodziły m.in.: obcięte paluszki, galaretka z robakami czy pająki. Po zjedzeniu małego co nieco uczestnicy spotkania dzielili się wrażeniami z poszukiwań, opowiadali sobie niesamowite historie oraz czytali książę „Straszne opowieści”. Spotkanie zakończyło się następnego dnia o godz. 8.00 wspólnym śniadaniem.

 

Organizatorzy dziękują za zaangażowanie i współpracę Arielowi Stawskiemu i Darii Boniek oraz Wolontariatowi NN, działającemu przy OKSiR

 

 

Urząd Miejski w Świeciu, Źródło artykułu: www.swiecie.eu, Autor zdjęć: Urząd Miejski w Świeciu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat świecki – powiat w północnej części województwa kujawsko-pomorskiego z siedzibą w Świeciu. W skład powiatu wchodzą gminy: Nowe, Świecie, Bukowiec, Dragacz, Drzycim, Jeżewo, Lniano, Osie, Pruszcz, Świekatowo i Warlubie, zajmując powierzchnię 1472,78 km².

Atrakcje przyrodnicze stanowią: Nadwiślański Park Krajobrazowy, 4 rezerwaty przyrody (Czarcie Góry, Grabowiec, Ostnicowe Parowy Gruczna i Śnieżynka), 3 obszary natura 2000 (Zamek w Świeciu, Dolina Dolnej Wisły i Solecka Dolina Wisły) oraz 268 pomników przyrody.

Wśród zabytków wymienia się: drewniane chaty w gminie Dragacz oraz drewniany dom podcieniowy z 1770 roku w Chrystkowie, szachulcowy młyn wodny z 1888 roku w Grucznie, ratusz i budynek Urzędu Miasta w Świeciu, zespoły dworskie w Polskim Konopacie i Sartowicach, zespół klasztorny bernardynów z XVII-XX w. w Świeciu, kościół parafii pod wezwaniem św. Stanisława Biskupa i Matki Boskiej Częstochowskiej oraz
zespół kościelny przy ul. Ogrodowej, mury miejskie z sześcioma basztami i fragmentem Bramy Chełmińskiej z lat 1375-1392 oraz ruiny zamku krzyżackiego z połowy XIV w. w Świeciu.

Przez powiat świecki przebiegają: autostrada A1 stanowiąca fragment trasy europejskiej E75, droga ekspresowa S5 - fragment tracy E261, oraz drogi krajowe: nr 16 i nr 91.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola