Belka
Sobota, 11 Stycznia 2025   imieniny: Honorata, Matylda, Feliks
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Uwaga – na Krausego trwa remont

Data publikacji: 2013-10-28, Data modyfikacji: 2013-10-28
A A AWydrukDrukuj  
 

Rozpoczęła się modernizacja ul. Krausego na Mariankach. Spowoduje to czasowe utrudnienia w ruchu. Urząd Miasta prosi kierowców o wyrozumiałość.

 

Na razie, z powodu wymiany studzienek kanalizacji deszczowej, nieprzejezdny jest fragment ul. Krausego od kościoła św. Józefa do parkingu w pobliżu ronda na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Sobieskiego. Z utrudnieniami na tej ulicy trzeba się jednak liczyć do końca listopada, tyle bowiem potrwają prace.

 

Na 300-metrowym odcinku ulicy Krausego - od ronda przy ulicy Sobieskiego do alei Jana Pawła II - pojawi się nowa, 5-centymetrowa warstwa asfaltu, dzięki czemu zostanie wyrównana nawierzchnia. Z kolei chodnik na tym odcinku ulicy zostanie odnowiony i poszerzony o ścieżkę rowerową.

 

Oprócz tego powstanie też zatoczka przy pawilonach handlowo-usługowych, położonych naprzeciwko kościoła św. Józefa. Pozwoli to usprawnić ruch na ulicy, bo do tej pory utrudniały go samochody dostawcze zatrzymujące się przy sklepach.

 

Gmina pobuduje też przy ul. Krausego trzy stanowiska postojowe dla samochodów po ok. 10 miejsc każde. W sumie więc przybędzie ok. 30 miejsc do parkowania. Będą one zlokalizowane poniżej bloku nr 7, gdzie jest nieużytkowany pas ziemi, porośnięty trawą. Koszt inwestycji to blisko 450 tys. zł.

 

 

 

Urząd Miejski w Świeciu, Źródło artykułu: www.swiecie.eu, Autor zdjęć: Urząd Miejski w Świeciu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat świecki – powiat w północnej części województwa kujawsko-pomorskiego z siedzibą w Świeciu. W skład powiatu wchodzą gminy: Nowe, Świecie, Bukowiec, Dragacz, Drzycim, Jeżewo, Lniano, Osie, Pruszcz, Świekatowo i Warlubie, zajmując powierzchnię 1472,78 km².

Atrakcje przyrodnicze stanowią: Nadwiślański Park Krajobrazowy, 4 rezerwaty przyrody (Czarcie Góry, Grabowiec, Ostnicowe Parowy Gruczna i Śnieżynka), 3 obszary natura 2000 (Zamek w Świeciu, Dolina Dolnej Wisły i Solecka Dolina Wisły) oraz 268 pomników przyrody.

Wśród zabytków wymienia się: drewniane chaty w gminie Dragacz oraz drewniany dom podcieniowy z 1770 roku w Chrystkowie, szachulcowy młyn wodny z 1888 roku w Grucznie, ratusz i budynek Urzędu Miasta w Świeciu, zespoły dworskie w Polskim Konopacie i Sartowicach, zespół klasztorny bernardynów z XVII-XX w. w Świeciu, kościół parafii pod wezwaniem św. Stanisława Biskupa i Matki Boskiej Częstochowskiej oraz
zespół kościelny przy ul. Ogrodowej, mury miejskie z sześcioma basztami i fragmentem Bramy Chełmińskiej z lat 1375-1392 oraz ruiny zamku krzyżackiego z połowy XIV w. w Świeciu.

Przez powiat świecki przebiegają: autostrada A1 stanowiąca fragment trasy europejskiej E75, droga ekspresowa S5 - fragment tracy E261, oraz drogi krajowe: nr 16 i nr 91.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola