Belka
Piątek, 10 Stycznia 2025   imieniny: Danuta, Jan, Wilhelm
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Warsztaty z mistrzem

Data publikacji: 2014-02-05, Data modyfikacji: 2014-02-05
A A AWydrukDrukuj  
 

Czy dla młodego muzyka może być większe wyróżnienie niż udział w warsztatach prowadzonych przez Wojciecha Pilichowskiego,  jednego z najlepszych gitarzystów basowych w Polsce?

 

Wojciech Pilichowski, basista, muzyk sesyjny, kompozytor, współpracował z wieloma znanymi artystami, takimi jak Michał Urbaniak, Maryla Rodowicz, Enrique Iglesias czy Basia Trzetrzelewska. Nagrał kilkadziesiąt płyt jako muzyk sesyjny.

 

Świecki ośrodek kultury przygotował prawdziwą gratkę – warsztaty basowe, gitarowe i perkusyjne. Te pierwsze poprowadzi właśnie Pilichowski, a pozostałe również nie byle kto - gitarowe Marcin Grzella (gitarzysta i muzyk sesyjny, pedagog, który ma na swoim koncie m.in. kompozycje do 7 musicali), natomiast perkusyjne Hubert Murawski (perkusista, kompozytor, muzyk zespołów Xanadu i Pigmy).

 

W programie warsztatów, trwających od 6 do 7 lutego, m.in. poznawanie nowych i doskonalenie technik gry, ustawienia brzmienia połączone z poznawaniem podstaw aranżacji i kompozycji. Oprócz zajęć warsztatowych zaplanowano również 6 lutego o godz. 20.30 wspólne jam session w Cafe Kultura oraz 7 lutego koncert zespołu Pigma z udziałem Wojciecha Pilichowskiego.

 

Warsztaty instrumentalne odbywają się 6-7 lutego w pracowniach Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Świeciu. Udział jest płatny – 50 zł od osoby. Zapisy w Punkcie Informacji OKSiR przy ul. Wojska Polskiego 139.

 

Koncert zespołu Pigma
Muzyka projektu Pigma jest wypadkową dwóch stylów muzycznych – rocka i jazzu. Materiał w większości skomponował bydgoski muzyk Marcin Grzella, który jest również gitarzystą w zespole. Koncert w Świeciu z udziałem Wojciecha Pilichowskiego  odbywa się jako impreza towarzysząca warsztatom instrumentalnym w OKSiR.

 

Koncert odbędzie się w piątek 7 lutego o godz. 20.00 na dużej scenie kawiarni Cafe Kultura. Bilety (10 zł) dostępne w Punkcie Informacji OKSiR i w Cafe Kultura.

 

Dodatkowe informacje na www.oksir.eu.

 

 

 

Urząd Miejski w Świeciu, Źródło artykułu: www.swiecie.eu, Autor zdjęć: Urząd Miejski w Świeciu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat świecki – powiat w północnej części województwa kujawsko-pomorskiego z siedzibą w Świeciu. W skład powiatu wchodzą gminy: Nowe, Świecie, Bukowiec, Dragacz, Drzycim, Jeżewo, Lniano, Osie, Pruszcz, Świekatowo i Warlubie, zajmując powierzchnię 1472,78 km².

Atrakcje przyrodnicze stanowią: Nadwiślański Park Krajobrazowy, 4 rezerwaty przyrody (Czarcie Góry, Grabowiec, Ostnicowe Parowy Gruczna i Śnieżynka), 3 obszary natura 2000 (Zamek w Świeciu, Dolina Dolnej Wisły i Solecka Dolina Wisły) oraz 268 pomników przyrody.

Wśród zabytków wymienia się: drewniane chaty w gminie Dragacz oraz drewniany dom podcieniowy z 1770 roku w Chrystkowie, szachulcowy młyn wodny z 1888 roku w Grucznie, ratusz i budynek Urzędu Miasta w Świeciu, zespoły dworskie w Polskim Konopacie i Sartowicach, zespół klasztorny bernardynów z XVII-XX w. w Świeciu, kościół parafii pod wezwaniem św. Stanisława Biskupa i Matki Boskiej Częstochowskiej oraz
zespół kościelny przy ul. Ogrodowej, mury miejskie z sześcioma basztami i fragmentem Bramy Chełmińskiej z lat 1375-1392 oraz ruiny zamku krzyżackiego z połowy XIV w. w Świeciu.

Przez powiat świecki przebiegają: autostrada A1 stanowiąca fragment trasy europejskiej E75, droga ekspresowa S5 - fragment tracy E261, oraz drogi krajowe: nr 16 i nr 91.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola